Bilance sezony 2013 - 2014

16.07.2014 14:28

TJ Sokol Veletov v uplynulých sezonách bojoval o postup do okresního přeboru, v té poslední se však strachoval o setrvání ve III. třídě…

Fotbalový tým Veletova zaznamenal nejhorší sezonu v novodobé historii klubu. V sezoně 2013 – 2014 z 26 zápasů zvítězil pouze osmkrát, dvakrát prohrál po penaltovém rozstřelu a ve zbylých šestnácti utkáních vyšel bodově na prázdno. Výsledkem toho je konečné dvanácté místo, čtyři body od sestupujícího Týnce nad Labem a jediný bod od předposledních Ovčár. Nepamatuju že by Veletovu někdy byl kontumován zápas, v poslední sezoně ke kontumaci došlo hned dvakrát a pokaždé v neprospěch Veletova. Pokud se podíváme na konečné gólové skóre, Veletovští hráči vstřelili pouze 38 gólů, což je pouhý 1,5 gólu na zápas. Veletovští golmani obdrželi 66 branek, což se stalo naposledy v Okresním přeboru. Mezi hráči se v letošní sezoně nenašel vyslovený  kanonýr, který by vstřelil více jak 10 gólů, jako tomu bylo dříve v podobě Luboše Sýkory, Zdeňka Řeháka nebo Aleše Scháněla. Poslední dva jmenovaní sice obsadili první dvě místa v tabulce střelců, ale Zdeněk se letos zastavil na sedmi gólech, Aleš vstřelil šest gólů ( bez tří gólů proti Vrbové Lhotě ) a na třetí místo se vyhoupl Honza Šedina díky hattricku v posledním domácím utkání proti Ovčárům. Jedním z faktorů neůspěšné sezony bylo kromě nečistokrevného golmana i stále promíchávaná základní sestava Veletova. Příchody a odchody hráčů v půli sezony způsobili, že na jaře nastoupila téměř jiná jedenáctka hráčů, než ta která ukončila podzimní část sezony. V součtu hráčů které v této sezoně nastoupili za Veletov tak vyskočil na nevídaných 24 hráčů a 4 golmany!! ( Obvykle bývá  sezoně 16 – 20 zůčastněných hráčů a maximálně tři golmani )… V celkovém pohledu tak máme za sebou špatnou sezonu, ale pozitivním faktorem je, že Veletov nakonec nespadl do IV třídy. Koncem srpna začíná sezona nová, která by zase mohla dopadnout lépe…

Statistiky hráčů po sezoně 2013 – 2014 :

Nejvíce vstřelených gólů :          1. ŘEHÁK Zdeněk                                  7 gólů

2. SCHÁNĚL Aleš                                  6 gólů

3. ŠEDINA Jan                                        4 góly

Nejvíce odehraných minut :

1. ŘEHÁK Zdeněk                                  2 065 minut

2. ŠEDINA Jan                                       2 050 minut

3. JANKOVSKÝ Václav                           1 840 minut

Nejlepší známky ( průměr ) :           1. KUBKA Pavel                                   7,19

2. POHANKA Milan                               7,13

3. SCHÁNĚL Aleš                              7,09

Žluté karty :        1. SÝKORA Dušan                                                 7 karet

2. ŠEDINA Jan                                                        6 karet

3. ŘEHÁK Zdeněk a JANKOVSKÝ Václav                5 karet

Červené karty :             1. ŘEHÁK Zdeněk                                         2 karty

2. OLIVA David, STOLÁRIK Michal,

BŘEZINA Martin                                         1 karta

Úspěšnost gólmanů :            1. VOKÁL Tomáš                       1 gól na 52 minut