Derby ve Veletově nedohráli tři veletovští hráči, jediným gólem ho rozhodl Petr Stempák…

22.04.2024 14:23

Veletov o tomto víkendu zakončil sérii tří domácích utkání zápasem se Třemi Dvory. Do očekávaného místního derby bohužel ze zdravotních důvodů nenastoupili třeba Lukáš Klucska nebo Honza Šedina. Naopak se do základní sestavy vrátil Tomáš Urban. Do branky se znovu postavil Filip Křížek, v obraně nechyběli Lukáš Hartig a Zdeněk Prokůpek. V útoku se usadil Matěj Šindelář vedle kanonýra Pepy Adamce. V záloze nastoupil Tonda Žídek a tři Tomášové – Bílek, Urban a Vedral. Krajní obránce si zahráli Honza Urban a Miloš Junek, ten ale velmi krátce. Po pěti minutách musel hřiště opustit pro problémy s lýtkem, místo něj naskočil Robert Dunka. A nebyl to jediný problém, který musel Viktor Souček jakožto trenér řešit. Ve 33 minutě musel bohužel střídat i Pepa Adamec, kterého třídvorský Vladimír Novák fauloval tak hrubě, že Pepa nemohl dále pokračovat v zápase. Místo Pepy do hry naskočil Tomáš Vokál, takže základní rozestavení Veletova dlouho nevydrželo. Fotbal se hrál opatrný z obou stran a čekalo se na chybu jedné z obran. Žádné velké gólové šance v první půli nepřišli, za Veletov pouze Pepa Adamec trefil břevno a z následné dorážky Honza Urban mířil vedle branky. Do branky Tří Dvorů se postavil Honza Řehák, zkušený golman, který dříve odchytal mnoho zápasů i za Veletov. Fanoušci Veletova mohli v sestavě hostů pochytit více hráčů, které znali z doby spolupráce Veletova se Třemi Dvory. Na veletovském hřišti tehdy hrávali Petr Smolík, David Nehasil, Petr Stempák, Ondřej Bašista a hlavně útočníci Jiří Fila, který ve Veletově střílel nejvíce gólů a Lukáš Sýkora, syn Veletovského Luboše Sýkory ( Luboš do derby tentokrát také nezasáhl ). V prvním poločase tedy gól nepadl a do šaten šli hráči za stavu 0 : 0. Ve druhém poločase už měli Tři Dvory mírnou herní převahu, veletovští hráči je ale na dostřel Filipovi branky nepouštěli. Ztráta nejlepšího střelce byla ve veletovském týmu očividná a bohužel se Veletov do gólových šancí dostával hodně zřídka. V 70 minutě zápasu spadla za záda veletovského golmana hodně kostrbatá a nenápadná střela Petra Stempáka a hosté vedli 1 : 0. V dalším průběhu zápasu musel hřiště pro zranění opustit i Tomáš Vedral, kterého vystřídal poslední náhradník – Šimon Zeman. Viktor Souček v závěru zápasu proházel postavení hráčů, stáhl hru na tři obránce a vysunul Lukáše Hartiga pod útočníky. Výsledkem byl skvělý závěr zápasu, kdy se útočilo ze strany na stranu a hra dostala správné tempo. Šance hostů likvidoval Filip Křížek a veletovské akce většinou blokovali hostující obránci nebo gólman Řehák. Veletovu se vyrovnat bohužel nepodařilo a podruhé v sezoně se Třemi Dvory prohrál. V tabulce III.A třídy Tři Dvory Veletov o skóre přeskočili a na třetí místo se nově dostali Bečváry, které porazili Krakovany. První Týnec ani druhé Sendražice nezaváhali a svá utkání vyhráli. Jestřábí Lhota ztratila body v Nebovidech a Žiželice se po vítězství nad Starým Kolínem dotáhli na jedenáctý Velký Osek. V příštím kole jede Veletov právě do Starého Kolína, kde nastoupí v neděli 28. dubna od 17.00 hodin. Důležité nyní bude, jak se veletovští hráči dají dohromady, zraněných a nemocných hráčů je po tomto derby opravdu hodně. V příštích zápasech už v sobotu nastoupí Bečváry v Konárovicích a Veltruby ve Třech Dvorech. V neděli od 14.00 hodin hrají Sendražice v Jestřábí Lhotě, od 17.00 hodin má výkop místní derby v Krakovanech, kam jede Týnec nad Labem, Nebovidy hrají ve Štítarech a Žiželice v přímém boji o jedenácté místo vyzvou Velký Osek…