Josef Adamec třemi góly pohřbil šance Radovesnic na bodový úspěch, Honza Horáček „vychytal“ nulu!

11.10.2022 09:32

Veletov si v desátém kole sezony připsal další vysoké vítězství a upevnil si první místo v tabulce. V neděli 9. října ve Veletově od 16.00 hodin hráli beznadějně poslední Radovesnice II, které v této sezoně porazili pouze Ohaře, které ale ze soutěže odstoupili a tak jsou Radovesnice stále bez bodu. Průběh zápasu od samého začátku odpovídal postavení týmů v tabulce. Veletov hosty jasně přehrával a už v páté minutě otevřel skóre Josef Adamec, kterému krásně nacentroval Honza Šedina. Pepa měl v následujících minutách i další šance, jednou trefil horní tyč branky a několikrát trefil hostujícího golmana. A právě zásluhou radovesnického brankaře vydržel stav 1 : 0 až do konce poločasu. Z mnoha veletovských střel vychytal Honzu Gráfa, Roberta Dunku, Honzu Buňatu nebo právě Pepu Adamce, poločas mohl klidně skončit 8 : 0, bohužel ale zůstalo jen u jedné proměněné šance… Ve druhém poločasu pokračovali hráči v dobíjení hostující branky, gólu se v 54 minutě dočkal Robert Dunka, který konečně překonal výborně chytajícího golmana Vondru a zvýšil na 2 : 0. Jenže to byla zase na dlouho jediná změna skóre, navíc se do hry začínali dostávat i hosté, takže se zahřál i náš golman Honza Horáček, který se poprvé v sezoně postavil do branky Veletova. Odpor hostů naši hráči definitivně zlomili až v závěru zápasu. V 81 minutě vstřelil druhý gól v utkání Pepa Adamec, pět minut na to se prosadil Daniel Sýkora, který se po návratu z ciziny poprvé dostal do veletovské sestavy a zvyšoval už na 4 : 0. Pepa Adamec ke konci zápasu útočil na hattrick. Radost s třetí vstřelené branky v zápase jsem mu ale nejdříve zkazil odmáváním ofsajdu, jenže obrana hostů už byla tak děravá, že se Pepa v poslední minutě zápasu přeci jen dočkal a hattrick gólem na 5 : 0 završil! Honza Horáček si „trošku lehce“ připsal první nulu v sezoně a v konkurenci dalších dvou brankářů má prozatím hodně slibnou statistiku… Veletov tedy podruhé v řadě na domácí půdě zvítězil vysoko 5 : 0 a v tabulce IV.A třídy si drží tříbodový náskok před druhou Volárnou, která má zápas k dobru. Volárna v posledním zápase zvítězila 4 : 0 v Němčicích, Třetí Tři Dvory dokázali doma porazit Býchory, dvě branky vstřelil Lukáš Sýkora…

Příští kolo se hraje o víkendu 15. a 16. října, Veletov jede na své utkání v neděli do Velkého Oseka, kde se už od půl čtvrté utká s místním B-týmem, který v posledním zápase prohrál v Ratboři a spadl na sedmé místo…