Nová Ves ve Veletově ukázala, že jejich předchozí výhra doma nad Plaňanama nebyla pouze náhoda !

28.10.2014 19:44

Nová Ves o víkendu poprvé v novodobé historii porazila Veletov a to dokonce na jeho půdě! Navázala tak na výborný výsledek z předchozího kola, kdy porazila Plaňany a stoupá tabulkou vzhůru. Naopak Veletovští hráči znovu ukázali, že v posledních zápasech nemají nejlepší formu a čtvrtý zápas v řadě naplno nebodovali. Tabulkou tak jdou opačným směrem a po tomto kole spadli na 10 místo. Zatímco v předchozích zápasech měli Veletovští hráči mnoho šancí a trápili se spíš v koncovce a vstřílení gólů, v zápase proti Nové Vsi se téměř k žádné šanci nedostali. Za to hosté se dokázali poprvé prosadit už po 15 minutách hry a šli do vedení. Po té následovali tři žluté karty pro hostující hráče, ale skóre se už v prvním poločasu neměnilo. V první minutě toho druhého vstřelila Nová Ves další gól, veletovští hráči nevěděli jak na dobře připravenou Novou Ves, i proto domácí trenér Stolárik sáhl po dvojím střídání. Lukáše Veselého a Vláďu Vedrala na hřišti vystřídali letošní posily Veletova – Michal Javůrek a Lukáš Kofroň. Ale Nová Ves nepolevila, po pětapadesáti hry vedla už 3 : 0, když se podruhé v zápase prosadil hostující Kamil Šmejkal. V 56 minutě hráči Nové Vsi faulovali v pokutovém území Luboše Sýkoru, rozhodčí odpískal penaltu a sám Luboš ji proměnil a snížil na 1 : 3. V šedesáté minutě dostal první žlutou kartu i Veletov , jmenovitě Honza Šedina a v 65 minutě vstřelil druhý gól Veletova Aleš Scháněl , když hlavou přehodil golmana. Rázem bylo skóre zápasu pouze o gól, ale místo toho aby to Veletov „ nakoplo “ a zápas srovnali, v 80 minutě dostal další gól, znovu na rozdíl dvou branek… Tento stav zůstal do konce zápasu a Veletov prohrál. V posledních minutách rozdělil rozhodčí ještě tři žluté karty, kterých v tomto zápase rozdal dohromady devět v poměru 6 : 3 pro Novou Ves.

V ostatních zápasech se nic moc extra zajímavého neudálo. Ve všech utkáních zvítězili favorité, jen  vysoké vítězství Pašinky na Volárně by nemusel čekat každý. Pašinka se po výhrách nad Veletovem a  Volárnou posunula na osmé místo v tabulce. První Plaňany se po porážce v Nové Vsi oklepali a opět zvítězili, tentokrát doma nad Hradišťkem. Druhý Týnec už v sobotu porazil Štítary a drží si dvoubodovou ztrátu na Plaňany. Veltruby zvítězili ve Starém Kolíně 5 : 1, všech šest gólů padlo až ve druhém poločase. Tři Dvory také vysoko zvítězili, předposlední Ovčáry porazili 6 : 1. A poslední Nebovidy prohráli i desátý zápas v sezoně když doma podlehli Jestřábí Lhotě...

V příštím kole jede Veletov na těžkou půdu na Hradišťko. Na tomto hřišti dokázal domácí třikrát porazit, ale zároveň tam i třikrát prohrál. A při pohledu na výkony fotbalistů Veletova v posledních utkáních, myslím že tuto sobotu vítězství asi nepřidají. Plaňany jedou do Jestřábí Lhoty, Týnec nad Labem doma hostí poslední Nebovidy a šlágr kola se odehraje ve Veltrubech, kam přijedou Tři Dvory…