OSTUDA PŘED DOMÁCÍM PUBLIKEM – VELETOV DOSTAL PĚT GÓLÚ BĚHEM PATNÁCTI MINUT !!!

03.04.2012 16:13

Ve druhém kole jara hrál Veletov opět na domácím hřišti! Dvě kola doma s týmy Volárny a Sendražic, to je přece jasných šest bodů pro Veletov !! Říkal jsem si před začátkem druhé poloviny sezony ! A jak jsem se mýlil ! Fotbal je krásně nevyzpytatelná hra ! Veletov z těchto dvou utkáních vytěžil jeden jediný bod !! A to za bezbrankovou remízu v prvním kole s Volárnou. To jsem ještě překousl, ale to, čeho jsem byl svědkem 1. dubna ve druhém zápase se zachraňujícíma se Sendražicema, to jsem za těch deset let, co jezdím na zápasy Veletova ještě neviděl. Hlavně poslední čtvrthodina zápasu, ta byla otřesná !  První poločas Veletov odehrál tak nějak dobře, vždyť po něm vedl 2 : 1, o tom žádná. Ve druhém poločase však Veletovští hráči polevili a říkali si o gól, to vše se ale odehrávalo i v mnoha dalších utkáních, to ještě nebylo nic mimořádného, Veletov v těchto situacích občas jeden nebo dva góly dostal, nebo stav se štěstím ubránil, ale co se stalo tentokrát, pět gólů během patnácti minut, to už je moc !! Sendražice v 70 minutě vystřídali hráče,  do hry nastoupil hráč s číslem 13, který po pěti minutách na hřišti rozpoutal sendražickou střeleckou euforii! V 75 minutě sám vstřelil branku a srovnal stav na 2 : 2. Od této minuty přišel silný a nekonečný tlak sendražic a hrálo se převážně na polovině Veletova. Alespoň tu remízu, říkal jsem si v duchu, ale to jsem nevěděl, co přijde! V 80 minutě otočil stav utkání na 3 : 2 pro Sendražice hráč č. 12, dvě minuty na to zvýšil na 4 : 2 hráč č. 10 a v 85 a 88 minutě zakončil hattrick zmiňovaný hráč č. 13 !! Veletovští hráči si v těchto minutách téměř nesáhli na míč, a když už se k němu dostali, ve chvilce o něj zase přišli, nejradši bych k tomuto zápasu napsal prostě jen „ BEZ KOMENTÁŘE “ , ale alespoň něco jsem napsat musel. Pochvalme hráče za první poločas, dobře hráli jak střelci gólů Lukáš Vlk a Jakub Souček, který kromě gólu ještě nastřelil horní tyč branky, tak i David Oliva, Dušan Sýkora, Honza Buňata střílel mimo branku, ve druhém poločase měl obrovskou šanci Lukáš Veselý, který nepřekonal golmana, ten vychytal i hlavičku Zdeňka Řeháka. Škoda jen, že tyto slušné výkony zastínila ta nejčernější čtvrthodina zápasu v novodobé historii veletovského fotbalu !! Rozdílem čtyř branek Veletov neprohrál téměř dva roky, naposledy 24. dubna 2010 na Hradišťku, kde prohrál 1 : 5 .

Ale pojďme také k ostatním zápasům, Tři Dvory přejeli Dolní Chvátliny a díky zaváhání Veletova, se vrátili na druhé místo za Červené Pečky, které zvítězili doma nad Vrbovou Lhotou „ pouze “ 2 : 0, ale zvýšili svůj náskok před třetím Veletovem už na devět bodů a to so bude jen těžko dohánět. To by museli Pečky minimálně třikrát prohrát, a Veletov už by nesměl klopýtnout, ale to při aktuální formě obou týmů zatím nehrozí ani z jedné strany. Hradišťko porazilo Ovčáry a už také stoupá tabulkou vzhůru. Derby mezi Týncem a Krakovanama skončilo bezbrankovou remízou, Veltruby porazili Nebovidy a příští soupeř Veletova, tedy Starý Kolín vysoko prohrál ve Volárně.

V příštím kole bude zajímavé sledovat zápas Červených Peček, které by mohli klopýtnout v Ovčárech, Volárna by mohla potrápit Tři Dvory a o poslední místo se utkají poslední dva týmy tabulky a to Vrbová Lhota a Dolní Chvátliny. Veletov jede už v sobotu 7. dubna do Starého Kolína, kde od 16.30 nastoupí proti domácímu týmu, se kterým ještě neztratil ani jeden bod !! Všech osm vzájemných zápasů Veletov vyhrál, nastřílel 16 gólů a obdržel pouze tři !! Tak vzhůru do třetího kola jarní sezony !!