SEZONA 2012 – 2013 JE ZA DVEŘMI !! VELETOV NAKONEC DĚLIL OD POSTUPU DO OKRESNÍHO PŘEBORU JEDINÝ BOD !!

12.08.2012 09:07

25. srpna 2012, to je datum, kdy odstartuje další fotbalová sezona i pro Veletovské fotbalisty. A po letech očekávání , optimismu a víry v postup do okresního přeboru, to tentokrát vypadá na hodně těžkou sezonu. O záchranu ve III. třídě snad Veletov hrát nebude, ale nejspíš letos nebude patřit ani mezi týmy, bojujících o postup. Proč ? Ze dvou důvodů :

1. Prořídlá sestava – na novou sezonu Veletov opustilo mnoho hráčů, snad nejvíce bude chybět dlouholetá opora obrany – Jakub Souček, dále končí i Vladimír Vedral, Zdeněk Hejduk, ale i Lukáš Vlk, který se vrací do Velimi.

2. Silnější soupeři – do III. A třídy se na novou sezonu přesunul tým Velimi, a i když jde pouze o její rezervní tým, dlouholeté zkušenosti z vyšších soutěžích budou na jejím výkonu určitě znát. V loňské sezoně hodně zesílili i týmy Týnce, Ovčár nebo Veltrub, jestli budou stejně výkonní i letos, Veletov bude rád za páté místo v tabulce. A uvidíme jak se ukážou nováčci ze IV. tříd, Jestřábí Lhota a Kořenice totiž mohou také překvapit.  

Ale abych Veletov úplně neodepsal ještě před začátkem sezony, samozřejmě jsou tu i faktory, které by hru a výkon Veletova mohli zlepšit. Do týmu se vrací Honza Šedina a hrát by měl i David Plachý. Další posily potvrzeny nejsou. A druhým hnacím faktorem je psychický pocit síly, který by hráčům mohl zůstat z loňské sezony, nakonec se totiž ukázalo že Veletovu k postupu do okresního přeboru chyběl pouhý jeden bod! A to díky postupům a přesunům týmů z Kolínského okresu ve vyšších třídách, kde tak zbylo více volných míst pro týmy z nižších tříd. Do okresního přeboru tak z III. A třídy mohli postoupit dva týmy. A kromě prvních Červených Peček se štěstí usmálo na třetí Tři Dvory ( druhý Týnec do okresu nemohl, má tam svůj „ A “ tým ) a právě na Tři Dvory Veletov nakonec ztratil jeden jediný bod !! A právě tento pocit těsné porážky a náhlé možnosti postupu do okresního přeboru by mohl vrýt sílu do žil veletovským fotbalistům! Nechme se překvapit, snad nám více prozradí i přípravné zápasy. Ten první by se měl hrát v neděli 12. srpna od pěti odpoledne ve Veletově proti Týnci nad Labem. Další termíny bohužel zatím neznám. A první mistrovský zápas má Veletov na programu v neděli 26. srpna také doma od pěti proti Hradišťku.

 

Tak hurá do nové sezony !!

 

Další informace, hlavně o přátelských utkáních se pokusím co nejdříve zjistit a hned je zveřejním…