Šlágr kola pro Veletov!! Hvězdou zápasu Tonda Vejsada!

04.05.2010 17:55

O prvním květnovém víkendu pokračovaly okresní fotbalové soutěže dalším kolem! Ve III. A třídě přišel na řadu očekávaný boj a šlágr kola mezi Veletovem a Nebovidama! Veletov předešlé utkání vysoko prohrál a nyní potřeboval bodovat, Nebovidy mohli v případě své výhry a prohry Starého Kolína pomalu slavit postup. Veletov však zabojoval, stáhl náskok na šest bodů a zůstal tak i nadále ve hře o okresní přebor!

Po dlouhé době se ve Veletově odehrál pěkný, napínavý a hlavně opravdu fotbalový zápas. Do vedení šli už v osmé minutě Nebovidy, když se prosadil jejich utočník Kovalczuk. Jenže více už Veletov nepřipustil a zbytek zápasu měl i mírně navrh. Ve 14 minutě vstřeluje svůj první gól, v dresu Veletova, Tonda Vejsada, který přehazuje hostujícího golmana a srovnává na 1 : 1 ! Hned po té se o totéž snaží i Pavel Kubka, ten však branku přestřeluje. V 25 minutě vysílá krásnou střelu Michal Novák, toho ale golman Nebovid vychytal. O deset minut déle přichází znovu Tonda Vejsada, tentokrát centruje před branku na Davida Olivu a ten svým druhým gólem v sezoně otáčí skóre zápasu na stranu Veletova! Na začátku druhého poločasu má obrovskou šanci Zdeněk Řehák, když sám před brankou dostává míč od Michala Nováka, ale bohužel ho netrefuje! V 55 minutě znovu střílí Tonda Vejsada a nutí nebovidského golmana k parádnímu zákroku! Chvilku na to podrží Veletov i Milan Pohanka, který napodobuje kolegu a vytahuje jeden ze svých skvělých zákroků! V 70 minutě střílí těsně nad bránu Zdeněk Hejduk. V 77 minutě vstupuje do hry Lukáš Veselý, který střídá výborného Tondu Vejsadu! A hned po čtyřech minutách na hřišti se trenérovi Zbyňku Sandholcovi odvděčuje gólem! Gólem jistoty! Veletov vede 3 : 1! Do konce zápasu ještě přicházejí dvě taktická střídání Pavla Kubky za Tomáše Formánka a Zdeňka Řeháka za Tomáše Vedrala, nic jiného už se nestalo a Veletov vyhrává první důležitý zápas jara 3 : 1!

I vdalších zápasech bodovali domácí týmy a až na Ovčáry, které poprvé v sezoně remizovali, bodovali naplno! Na poslední místo tabulky se propadl Velký Osek po prohře v Radovesnicích, má ale shodný počet bodů s předposledníma Ovčárama a právě i Radovesnicema. Pašinka zvítězila nad Vrbovou Lhotou a drží si tříbodový náskok před sestupovými místy.

V příštím kole jede Veletov do Týnce nad Labem na takové malé derby a pokusí se přerušit šňůru prohraných zápasů na hřištích soupeře. Ale hlavním trhákem budou opět Nebovidy ty se tentokrát  utkají se Starým Kolínem!