Tomáš Formánek vstřelil hattrick během 23 minut! Milan Pohanka neproměnil penaltu!

19.04.2010 19:50

Veletov v dalším kole sezony předvedl parádní výkon a odčinil potupnou porážku v Krakovanech! Na první gól se sice čekalo půl hodiny, ale potom už se hrálo pouze na straně Velkého Oseku a skóre se zastavilo na čísle 7! Ve třicáté minutě veletovský gólový půst ukončuje po 189 minutách Zdeněk Řehák a zároveň otevírá skóre zápasu. Nutno dodat, že obrovské šance v úvodních minutách zápasu neproměnili Lukáš Veselý a Honza Buňata! Lukáš zaváhání napravuje gólem v 31 minutě, když přehazuje hostujícího golmana. Ve 40 minutě napaluje břevno nádhernou střelou Tonda Vejsada, škoda jen, že nezamířil o pár čísel níže. O dvě minuty později nařizuje rozhodčí penaltu za faul, a Jakub Souček nekompromisně zvyšuje na 3 : 0 ! Do druhého poločasu naskakuje i Vladimír Vedral za Michala Nováka, který dostal v 38 minutě žlutou kartu. V minutě 48 přichází další faul v pokutovém území hostů a druhá penaltová příležitost pro Veletov. Tentokrát nejde střílet penaltový střelec Jakub Souček, trenér Zbyněk Sandholc určil golmana Milana Pohanku, ten však nastřeluje golmana a hosté dostávají největší příležitost v zápasu, ale Vladimírem Vedralem hlídanou prázdnou bránu netrefují! V 57 minutě  střídá trenér Zbyněk Sandholc Tondu Vejsadu za Tomáše Formánka a to je mnohem lepší rozhodnutí než s penaltou, Tomáš Formánek se totiž po deseti minutách na hřišti prosazuje ze standartní situace, kterou mu rozehrál Honza Buňata a o čtyři minuty déle i z brejku téměř s poloviny hřiště. V 72 minutě ještě posiluje obranu Tomáš Vokál, který střídá Lukáše Veselého. V 84 minutě se gólu mohl dočkat i David Oliva, jenže míč do branky přes hostujícího golmana neprotlačil. Výstavní střelou však v 88 minutě zvyšuje už na 6 : 0 Honza Buňata a také napravuje své zaváhání z úvodu zápasu! A v poslední minutě zápasu dokončuje svůj hattrick Tomáš Formánek a upravuje stav na konečných 7 : 0 pro Veletov! Golman Milan Pohanka sice neproměnil penaltu, ale může oslavovat další čisté konto po dlouhé době!

Nebovidy bohužel jen těsně zdolali Pašinku 2 : 1 a drží stále náskok devíti bodů před Veletovem! Vyhrál i Starý Kolín, ten se drží v závěsu za Veletovem s tříbodovou ztrátou. Překvapením kola je výhra Ovčár, ty zabojovali proti Hradišťku a opustili poslední místo. Na něj spadli Radovesnice II po remíze s Veltrubama...