Veletov byl 20 minut na druhém místě, nakonec bere „ bramborové “ medaile !!

21.06.2011 16:10

Poslední kolo III A třídy rozhodlo o tom, kdo bude na druhém a třetím místě za postupujícíma Polepama. Veletov si o druhé místo zahrál s Libodřicemi. A byl to vyrovnaný boj až do konce. Libodřicím k druhému místu stačila remíza, Veletov musel zvítězit! Jinak spadne až na čtvrté místo v tabulce. Krakovany totiž v sobotu porazili Volárnu 1 : 0 a šli by před Veletov!  Už ve druhé minutě zápasu šli do vedení Libodřice gólem domácího hráče s číslem 8. Ale Veletov držel krok a v 16 minutě srovnal stav na 1 : 1 Zdeněk Řehák. V dalších minutách se odehrával pěkný fotbal, šance byly na obou stranách, na té Veletovské své šance neproměnili Zdeněk Hejduk, Tomáš Horák ani Lukáš Veselý! A tak první poločas skončil remízou 1 : 1! Do druhého poločasu nastoupil lépe Veletov, ve 48 minutě vstřeluje nádherný gól Honza Buňata! Míč se odráží od horní tyče za záda domácího golmana a zápas je otočen !! Veletov se tak momentálně dostal na druhé místo v tabulce! A měl stále na vrch, Libodřice přehrával a zdálo se že si výsledek pohlídá. Ale po dvaceti minutách veletovského vedení přichází další obrat v zápase. Nejdříve srovnává hráč č. 7 na 2 : 2 a dvě minuty před koncem otáčí zápas svým gólem hráč č. 10! Veletovské naděje zhasínají! Mezitím Pavel Kubka ještě z dobré pozice střílí do golmana a i v přímém souboji Zdeňka Hejduka s domácím golmanem, je domácí hráč úspěšnější! V poslední minutě se však ještě prosazuje Zdeněk Řehák, který na brankové čáře doslova přemluvil míč očima, aby spadl do branky! Podruhé tak srovnává stav zápasu! Ale času je málo, nic víc už Veletov nestihl, zápas skončil zaslouženě remízou, Libodřice uhájili druhé místo a Veletov klesá na „bramborovou pozici “ !!

O sestupujících už také bylo jasno. A ani Radovesnice II ani Nová Ves své poslední zápasy v sezoně nevyhráli. A tak si v příští sezoně zahrajou IV třídu. Polepy postupují do okresního přeboru i když poslední zápas potupně prohráli v Ovčárech 2 : 8 !! Veletov bude znovu bojovat ve III třídě! Novými soupeři v příští sezoně by měli být Sokol Sendražice, postupující ze čtvrté třídy a dvojce Tři Dvory a Sk Nebovidy, které sestupují s okresního přeboru! Veletov se tak může těšit právě na Nebovidy, které mu postup vzali loňskou sezonu !!