Veletov, i přes porážku, stoupá tabulkou vzhůru . Krakovany v místním derby rozstříleli Týnec n/L !

31.03.2014 20:10

Stejně, jako v prvním domácím zápase na podzim, i v tom prvním jarním domácím utkání Veletov prohrál po penaltách. Zatímco na podzim si bod na víc z Veletova odvezl Starý Kolín, tentokrát po remíze 1 : 1, penaltový rozstřel vyhráli hosté z Jestřábí Lhoty. Veletov nastoupil do zápasu mnohem lépe, už ve 3 minutě se mohl gólově prosadit Aleš Scháněl, jenže mířil vedle branky. I v dalších minutách veletovští hráči hosty přehrávali, nejvíce šancí Veletov měl z rohových kopů, při niž zazářil golman hostů Lukáš Málek. Ten Jestřábí Lhotu ne jednou zachránil! Ve 30 minutě přišlo klíčové střídání v sestavě Veletova. Zraněného Martina Březinu nahradil Lukáš Veselý, který po 12 minutách na hřišti vstřelil úvodní branku zápasu! Na tu mu milimetrově centroval Aleš Scháněl. Hosté se sice domáhali odpískání údajného ofsajdu, ale pan rozhodčí nemínil na svém rozhodnutí nic měnit, takže Veletov vedl 1 : 0. V poločasové přestávce se trenér Veletova Libor Horáček odhodlal k dalším dvěma střídáním. Tomáše Vokála v poli nahradil David Oliva a místo Aleše Scháněla do druhého poločasu naskočil Luboš Sýkora. Jenže ve druhém poločase měli herně navrh hosté. Hned v jeho úvodu musel tahat za záchrannou brzdu golman David Ježek, který zastavil hostujícího útočníka faulem jen těsně za pokutovým územím, za což si vysloužil žlutou kartu. Z této standardní situace, sice ještě hosté stav utkání nesrovnali, ale při dalším úniku už byl i David Ježek v brance krátký, Jestřábí Lhota v 65 minutě zaslouženě vyrovnala na 1 : 1. Po tomto gólu se pro změnu vztekali hráči Veletova,  podle kterých šlo o neodmávaný ofsajd. Zbytek utkání se dohrával právě v takové rozhádané atmosféře. Pískalo se hodně faulů a moc šancí už si ani veletovští hráči, ani hosté nevytvořili. A tak po jediných dvou sporných gólech, přišli na řadu penalty. V domácí brance golmana Davida Ježka vystřídal Luboš Sýkora, čímž se moc nevyřešilo, protože hosté i tak proměnili všech pět penalt. A protože z veletovských hráčů branku netrefil Honza Šedina, bod na víc si připsala Jestřábí Lhota. Penalty za Veletov proměnili Zdeněk Řehák, Tomáš Vedral, Dušan Sýkora a Lukáš Veselý.

V dalších výsledcích Krakovany rozdrtili Týnec nad Labem a jsou stále první, pět bodů před druhými Veltrubami, které vyhráli v Ovčárech. Třetí zůstávají Tři Dvory, i když prohráli v Červených Pečkách. Čtvrtá Vrbová Lhota znovu zvítězila až na penalty, Veletov díky bodu za remízu poskočil na osmé místo, tři body za Štítary, které podlehli posledním Nebovidům. Předposlední zůstává Týnec nad Labem, na 12 místo spadlo Hradišťko, to prohrálo se Starým Kolínem…

V dalším kole jede Veletov do druhých Veltrub. S nimi má strašlivou bilanci, v posledních dvou utkáních vysoko prohrál, a naposled je porazil 23. října 2011 ! Od té doby je bilance ze čtyř zápasů 0  1  3 s pohledu Veletova a skóre 4 : 17 ( 1 : 3, 2 : 2, 0 : 7 a 1 : 5 ) tragické! A při pohledu na tabulku a výkony obou týmů nelze bohužel předpokládat jiný vývoj v neděli ve Veltrubech, snad jen zázrak! Ale naděje umírá poslední! První Krakovany hrají v posledních Nebovidech, Tři Dvory hostí Sendražice a Týnec nad Labem Červené Pečky. Štítary hrají na Hradišťku, Ovčáry ve Vrbové Lhotě a Starý Kolín v Jestřábí Lhotě. Všechna utkání začínají v půl páté…