Veletov je na vítězné vlně, po vítězství ve Velkém Oseku zkusí v neděli doma porazit Jestřábí Lhotu !

09.10.2023 11:18

Veletov dokázal tento víkend zvítězit už potřetí v řadě. Po vítězství v Žiželicích a doma nad Starým Kolínem, tentokrát porazil i Velký Osek. Do zápasu ve Velkém Oseku Veletov vkročil parádně. Celý první poločas hru kontroloval a veletovští hráči si vytvořili mnoho šancí. Jednu z prvních, po chybě domácího golmana, zužitkoval Pepa Adamec, který ve 22 minutě otevřel skóre zápasu. Sám Pepa měl ještě další šance, ale tu největší v prvním poločase neproměnil Tomáš Bílek, který běžel sám na golmana, ale místo střely zvolil přihrávku, která rozvíjející se šanci zastavila. Domácí hráči se během prvního poločasu téměř k ničemu nedostali a navíc dostali „gól do šatny“. V poslední minutě zápasu rozehrával rohový kop Dan Sýkora, odražený balon se dostal k Tomášovi Bílkovi, který z oleje propálil vše, co bylo před ním a trefil horní roh domácí branky, tímto krásným gólem zvýšil Tomáš Bílek na 2 : 0 pro Veletov. Začátek druhého poločasu byl také ještě v režii Veletova. V 65 minutě svým druhým gólem v zápase zvýšil na 3 : 0 Pepa Adamec a opět to vypadalo na jasný vyhraný zápas. Jenže se opakoval totožný závěr zápasu jako před týdnem doma proti Starému Kolínu. Veletovští hráči polevili ve hře dozadu, v 73 minutě vstřelil gól na 1 : 3 domácí Martin Svoboda a přišla hodně dramatiká poslední čtvrthodina zápasu. Domácí se tlačili dopředu a vytvořili si mnoho šancí, které naštěstí nedokázali proměnit. Velké šance na druhé straně neproměnili ani Honza Šedina, Robert Dunka nebo střídající Luboš Sýkora, který několikrát mohl přinést klid na kopačky našich hráčů, ale kýženou branku bohužel nevstřelil. Veletov však vedení nakonec znovu udržel a potřetí v řadě si připsal tři body do tabulky, ve které stoupá vzhůru. Po tomto kole je Veletov už na šestém místě pouze s horším skóre než mají páté Nebovidy. Nebovidy v posledním kole prohráli v Týnci nad Labem, Tři Dvory nestačili na Bečváry a Krakovany porazili Konárovice po penaltách. Překvapení kola se zrodilo ve Starém Kolíně, kde prohráli Veltruby a v Jestřábí Lhotě, kde po penaltách brali dva body Žiželice. Naopak žádným překvapením nebylo vysoké vítězství Sendražic ve Štítarech… V příštím kole Veletov doma přivítá Jestřábí Lhotu, v neděli už od půl čtvrté na svém hřišti. Jestřábí Lhota v posledním utkání brala pouze bod za prohru po penaltách a je jediný bod za Veletovem. Poslední zápas s tímto týmem sehrál Veletov 10. dubna 2016 také na svém hřišti a tenkrát Jestřábí Lhota zvítězila 3 : 2 na penalty. Branky v zápase za Veletov vstřelili Dušan Sýkora a Zdeněk Řehák a v základní sestavě nechyběli Honzové Šedina a Buňata, kteří by měli nastoupit i tuto neděli. V ostatních zápasech tohoto kola nás čekají zajímavé duely, například derby mezi Konárovicemi a Třemi Dvory, derby mezi Velkým Osekem a Veltrubama nebo šlágr kola mezi prvním Týncem a druhými Sendražicemi. Zajímavý zápas čekají i poslední Štítary, ty hrají v Žiželicích, které se v posledních dvou zápasech sice herně zvedli, ale bodový úspěch pro Štítary je reálný. Bečváry hostí Starý Kolín a Nebovidy Krakovany…