Veletov na úvod porazil Ovčáry a dělí se s Plaňanama o druhé místo …

26.08.2014 09:14

Tak o víkendu začala nová sezona III.A třídy. Veletov do ní vkročil domácím utkáním s Ovčárama. A i po druhé v krátkém sledu je dokázal porazit a připsal si první tři body do tabulky, ve které se po úvodním kole dělí o druhé místo s Plaňanama. Jako první se však ve 23 minutě zápasu prosadili Ovčáry, když po rozehraném rohovém kopu skóroval hostující Borský. Na tento gól však Veletov okamžitě zareagoval, Lukáš Veselý trefil tyč branky a Aleš Scháněl odražený míč dopravil za záda hostujícího golmana a bylo srovnáno. O osudu zápasu rozhodli úvodní minuty druhého poločasu, ve 47 minutě proměnil pokutový kop Dušan Sýkora a o pět minut později se prosadil jeho bratr Luboš, po parádní přihrávce od Lukáše Veselého. V dalších minutách měl největší šance vstřelit branku Michal Javůrek, V 55 minutě trefil tyč odkryté branky a v 60 minutě jeho střelu vyrazil golman. Poté se penalta kopala i na druhé straně. Postavil se k ní Josef Macháň, který ještě v minulé sezoně hostoval právě ve Veletově a zahrál si tak i s Davidem Olivou, který nyní stál proti němu – v brance Veletova. A David si na střelu sáhl, bohužel to nestačilo a Ovčáry snížili na 2 : 3. Jenže Veletov žádné otáčení skóre nedopustil a svým druhým gólem v zápasu o výhře Veletova rozhodl Luboš Sýkora. Ke konci zápasu obdrželi žluté karty Lukáš Veselý a Michal Novák, který se po roce vrátil do sestávy Veletova!

Z dalších výsledků je nejzajímavější vysoká poražka Volárny Týncem nad Labem, oba týmy letos sestoupili z okresního přeboru a hned na úvod nové sezony se usadili na opačných pólech tabulky. Další souboj mezi nováčky skončil remízou mezi Pašinkou a Novou Vsí, domácí však utrhli druhý bod po penaltovém rozstřelu. Starý Kolín porazil Jestřábí Lhotu také až po penaltách, Veltruby, adepti na postup, porazili o gól Hradišťko, Tři Dvory také o gól Nebovidy a Štítary prohráli na půdě Plaňan…

V dalším kole se Veletov utká se Štítary, v minulé sezoně je nedokázal porazit, nyní by mohl být psychicky nad nimi, protože Štítary prohráli, ale to není po prvním kole rozhodující. Zápas se odehraje už v sobotu 30. srpna od 17.00 hodin na umělém trávníku v Kolíně…