Veletov ovládl IV.A třídu a stal se mistrem sezony 2022 - 2023 !!

13.06.2023 09:43

Veletovští hráči udělali tuto neděli poslední krok k postupu do III. třídy a stali se mistry IV.A třídy pro tuto sezonu. Zápas v Kořenicích se ale vůbec nevyvíjel dobře. Měla to být pro Veletov jasná záležitost, jasné tři body, ale Kořenice Veletov pořádně potrápili! Celý zápas s Veletovem drželi krok a šanci na bodový úspěch ztratili až v nastaveném čase. Veletov první půli 1 : 0 vyhrál, branku vstřelil ve 30 minutě Honza Buňata po parádním centru Hozny Šediny. Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí hráči, kteří na Veletov přitlačili a po dvou hodně výhodných standartních situacích přišel vyrovnávací gól, který v 60 minutě vstřelil Petr Dolejš. Zápas se pomalu chýlil k penaltovému rozstřelu. Hra se kouskovala a v 75 minutě se dokonce zastavila, protože se zranil Vláďa Vedral, pro kterého musela přijet sanitka. Ta hru svým příjezdem zastavila znovu v 88 minutě. Po odjezdu zdravotníků ze hřiště se domácí hráči dožadovali ukončení zápasu penaltovým rozstřelem, ale rozhodčí nechal utkání dohrát a v nastaveném čase nerozhodl o výhře Veletova nikdo jiný, než jeho nejlepší střelec – Pepa Adamec, ten svým gólem poslal Veletov do III. třídy! Veletov porazil v předposledním kole Kořenice 2 : 1 a v posledním domácím utkání už v sobotu od 14.00 hodin přivítá „rezervu“ ze Sendražic. Sendražice v tomto kole prohráli vysoko 5 : 0 s Bělušicemi a klesli na 11 místo v tabulce. Velký Osek zvítězil kontumačně 3 : 0 nad Hradišťkem, kterému se nesešel dostatečný počet hráčů. Velkému Oseku toto vítězství ale stejně nepomůže, minulý týden mu byl v tabulce napsán špatný počet bodů a na prvenství v tabulce tak potřeboval dvě prohry Veletova, což už se nestane. O vítězi soutěže je tedy rozhodnuto, ale přímý souboj Radovesnic a Krakovan v posledním kole rozhodne, kdo letos zůstane na místě posledním…