VELETOV PODRUHÉ NA JAŘE ZVÍTĚZIL ! VRBOVÁ LHOTA STOUPÁ, UŽ JE DEVÁTÁ !!

15.05.2012 13:30

Veletov v neděli 13. května podruhé v jarní části sezony doma zvítězil. Změřit síly s ním přijeli Nebovidy. Zápas rozhodl hlavně první poločas, do něj veletovští hráči vlétli suveréně! Sotva se nebovidští hráči rozkoukali, už prohrávali 1 : 0, když v 5 minutě otevřel skóre Zdeněk Řehák. V 17 minutě se gólově prosadil i druhý útočník, Aleš Scháněl, kterému parádně nacentroval míč Lukáš Veselý, Veletov vedl 2 : 0 ! Nebovidy se nemohli dostat do zápasu, míč jim utíkal, nic se jim nedařilo, a tak ve 20 minutě přidal další gól Jirka Vlk, ten překvapil golmana z téměř nulového úhlu, když se k němu dostal balon po rozehrání rohového kopu jeho bratrem Lukášem. 3 : 0 ! V předposlední minutě prvního poločasu špatně vyběhl hostující golman z branky , čehož využil Honza Buňata, trefil prázdnou bránu a zvýšil už na 4 : 0 ! Jenže i hosté se dočkali a ještě v nastaveném čase prvního poločasu snížil na 1 : 4 Kovalczuk. Do druhého poločasu nastoupili lépe Nebovidy, v 58 minutě snížil na 2 : 4 nebovidský Zábraha. Jenže na tento gól ještě bleskurychle odpověděl Lukáš Vlk, když z rohového kopu vstřelil gól a znovu vrátil Veletovu tříbrankové vedení. Poté se hra uklidnila, Nebovidy se také začali dostávat do šancí, ale stejně jako veletovské útočníky je často zastavovalo postavení mimo hru. Ale když už se jeden z hostujících útočníků dostal přes veletovskou obranu, tak skvěle zasáhl golman Milan Pohanka. Nebovidy ale přece jen dokázali závěr zápasu zdramatizovat, 15 minut před koncem totiž proměnili dvě téměř stejné standardní situace, které zahrávali z velkého vápna. Hráči Roček a Skořepa tak snížili na rozdíl jediné branky a Veletov měl po náskoku. Trenér Veletova Libor Horáček okamžitě vystřídal útočníka Zdeňka Řeháka za obránce Tomáše Vokála aby posílil obranu. Ale nebovidští naštěstí už téměř nic nepředvedli a Veletov jednobrankové vedení udržel a zvítězil 5 : 4 !!

Po podzimu 2011 byla beznadějně poslední. Jenže na jaře, Vrbová Lhota válí a stoupá tabulkou vzhůru! V posledním kole porazila 4 : 0 Sendražice a posunula se už na deváté místo! Zaváhali ale Týnec nad Labem i Tři Dvory, kteří pouze remizovali, takže Veletov stáhl respektive získal větší náskok ! Krakovany přestříleli Dolní Chvátliny, které se naopak usadili na posledním místě. Volárna porazila Veltruby a první Červené Pečky porazili Hradišťko a už v příštím kole mohou slavit postup !!

Příští kolo hraje Veletov už v sobotu ve Veltrubech. Červené Pečky nastoupí v Sendražicích a Tři Dvory v Týnci nad Labem. Poslední Dolní Chvátliny jedou na Hradišťko a stoupající Vrbová Lhota do Ovčár …