VELETOV POPRVÉ NA JAŘE ZVÍTĚZIL !! SENDRAŽICE A HRADIŠŤKO STOUPAJÍ NAHORU !!

17.04.2012 07:48

Čtyři kola potřeboval Veletov k vítězství ! Po remíze a dvou prohrách ze začátku sezony  tuto neděli konečně vyhrál ! Odnesli to Tři Dvory. Veletovští hráči se ale na výhru pořádně nadřeli a za předvedený výkon, si tři body zasloužili !! Hodně se pro tento zápas měnila i základní sestava, do branky se téměř po roce postavil Tomáš Vokál, jednička týmu, Milan Pohanka měl zdravotní problémy se zády. Do Obrany nastoupil Tomáš Vedral, který také dlouho nehrál ( naposledy v říjnu 2011 ) a po dlouhé době nastoupili spolu Lukáš VeselýAlešem Schánělem tak, že tentokrát nestřídal jeden druhého a nutno dodat že to ve hře Veletova přinášelo ovoce !! Veletov začal velice útočně! Už ve 13 minutě se po chybě hostujícího golmana prosadil Honza Buňata a Veletov vedl 1 : 0 ! Hned po té hlavičkoval Zdeněk Řehák těsně před brankou do obránce a Aleš Scháněl střílel těsně vedle branky ! V 21 minutě sice Tři Dvory srovnali na 1 : 1, ale Veletov nepolevil, V 25 minutě centroval Aleš Scháněl na Lukáše Veselého a ten střílel do golmana. Ve 32 minutě se znovu dostal Lukáš Veselý před golmana, toho přeloboval, ale branku netrefil ! Až ve 38 minutě šel Veletov znovu do vedení, centroval opět Aleš Scháněl, krásně našel Davida Olivu, který se nemílil a šanci proměnil !! Těsně před koncem prvního poločasu měl ještě dvě šance Zdeněk Řehák, v první šanci ho vychytal golman, v té druhé mu míč nacentroval Tomáš Vedral a Zdeněk hlavičkoval do hráčů před bránou ! Veletov v prvním poločase Tři Dvory doslova drtil ! Škoda že hráči nedali víc gólů a vedli „ pouze “ 2 : 1 ! Ve druhém poločasu se hra změnila. V 50 minutě neproměnil Jakub Souček penaltu a veletovští hráči polevili. Do hry se dostali Tři Dvory a Veletov začal bránit. Hosté najednou měli mnoho příležitostí, ale veletovská obrana fungovala skvěle. A v 73 minutě přišla chvíle i pro Tomáše Vokála, který vytáhl parádní a velmi důležitý zákrok proti standardní situaci hostů ! V 76 minutě se však ale Tři Dvory dočkali a znovu vyrovnali na 2 : 2 ! Vypadalo to na obrat v zápase, do konce chybělo nějakých 15 minut, Tři Dvory byli na koni, Veletov bránil a na mnoha našich hráčích bylo vidět, že toho mají plné zuby a že jsou unavení. Už jsem nevěřil v úspěch Veletova a v duchu jsem si vzpomněl na zápas se Sendražicemi, před 14 dny, ten samý scénář, Veletov 15 minut před koncem vedl 2 : 1, v 75 minutě Sendražice srovnali a potom Veletovu nasázeli další čtyři góly !! Určitě to někteří hráči i fanoušci měli v tu chvíli v živé paměti ! Bude se to opakovat ? Naštěstí ne, Veletovští hráči tentokrát našli poslední síly a zabojovali, mnozí z nich nechali na hřišti všechno, odměnou jim byl gól v 84 minutě zápasu, který vstřelil výborně hrající Aleš Scháněl, tomu míč nacentroval Jirka Vlk !! 3 : 2 !! V tu chvíli už to zase vypadalo lépe! Poslední minuty „ hráli všichni veletovští hráči v obraně “ !! Napadali hru Tří Dvorů a míče už jen odkopávali, nemohli jsme se dočkat hvizdu rozhodčího, ještě jeden roh hostů, ten Veletov ubránil a rozhodčí konečně ukončil tento napínavý zápas !! Veletov vydřel vítězství 3 : 2 !! Sendražice jsou odpuštěny ! „ Bojovali jsme do krve ! Koukej to tam     napsat ! “ Křičel na mě hned po zápasu David Oliva, kapitán týmu a autor jednoho ze tří gólů, jeho přání nyní plním …

V ostatních výsledcích zdůrazním výkony Sendražic a Hradišťka. Po podzimu dva týmy na posledních dvou místech, ohroženi sestupem. Na jaře mají formu, vystoupali z míst  nejohroněších sestupem a dotahují se na na desáté Nebovidy. Sendražice klopýtli pouze ve Veltrubech, jinak třikrát vyhráli a Hradišťko je na tom podobně, to vyhrálo dvakrát ( doma ), remizovalo ve Vrbové Lhotě a prohrálo v Týnci nad Labem. Naopak na dno klesli Dolní Chvátliny, ty na první výhru jara čekají a předposlední je Vrbová Lhota, ta zvítězila jednou a to právě proti Chvátlinám. První v tabulce jsou stále Červené Pečky, ty už mají v čele náskok devíti bodů na druhé Tři Dvory a 12 bodů ztrácí třetí Veletov

V dalším kole jede Veletov do Vrbové Lhoty, se kterou ještě neztratil ani jeden bod. Tentokrát jsem zvědavý na základní sestavu Veletova, protože jak se říká po dlouhotrvajících neúspěších a první výhře  :  „ vítězná sestava se nemění !!! “  Zápas se hraje v neděli od 17.00 hodin. Červené Pečky hrají v Nebovidech a Tři Dvory doma přivítají Starý Kolín…