Veletov poprvé v sezoně naplno bodoval, v Bečvárech za něj nastoupili i Kysela a Hartig !

12.09.2023 11:01

Veletovští fotbalisté poprvé v sezoně dokázali zvítězit. Tuto neděli po osmnácti letech nastoupili na hřišti v Bečvárech. V základní sestavě tentokrát nechyběl Jan Kysela a poprvé si za Veletov zahrál i bývalý Sparťan Lukáš Hartig, kterého Veletov získal před touto sezonou. V brance Veletova nahradil Honzu Urbana Filip Křížek, který před zápasem sliboval první nulu v sezoně. Tu sice neudržel, ale i tak předvedl výborný výkon, stejně jako Honza Urban, který tentokrát nastoupil v obraně právě vedle Hartiga. Tomáš Bílek se posunul do zálohy a Pepa Adamec do útoku společně s Janem Kyselou. A právě tyto hráči určovali skóre zápasu. První branku vstřelil Pepa Adamec už v šesté minutě zápasu, když po přihrávce Jana Kysely otevřel skóre. Domácí hráči dokázali ve 38 minutě vyrovnat gólem Jana Dědka, který se prosadil z ostrého úhlu a srovnal na 1 : 1. Ještě do poločasu však vrátil Veletovu vedení znovu Pepa Adamec, který pronikl domácí obranou a propálil domácího golmana Ondřeje Stoupu podruhé. Ve druhém poločase si Veletov znovu vytvářel mnoho šancí, které neproměňoval a domácí hráči občas pozlobili z brejků. Rozhodující moment přišel v 77 minutě, když téměř z poloviny hřiště Jan Kysela přesnou střelou nachytal golmana, který byl daleko z branky a dokázal ho přelobovat, čímž zvýšil na 3 : 1 pro Veletov. Čtvrtý gól Veletova měl v zápětí na kopačce Honza Gráf, který těsně minul odkrytou branku. V závěru zápasu musel být pro zranění kolena vystřídán Zdeněk Prokůpek, nicméně pro další utkání by měl být v pořádku. Veletov zápas dohrál v klidu a první vítězství v sezoně si ohlídal… I v dalších utkáních padalo hodně gólů. V sobotu Konárovice rozdrtili Žiželice 8 : 0 a v neděli Jestřábí Lhota Štítary 7 : 0 ! V přestřelce ve Velkém Oseku uspěl Týnec nad Labem a Veltruby udrželi neporazitelnost v Krakovanech. Zajímavý byl zápas Nebovid ve Starém Kolíně. Nebovidy po první půli vedli 2 : 0, po kiksu však nakonec 2 : 3 prohráli! V posledním utkání Tři Dvory doma nestačili na Sendražice…

V příštím kole Veletov čeká další tým, se kterým dlouho nehrál. V místním derby v neděli od půl páté přivítá doma sousedy z Konárovic ! Poslední zápas s těmito rivali Veletov sehrál ještě v Okresním přeboru. Na podzim 2006 v Konárovicích 2 : 5 prohrál, ale v posledním vzájemném utkání na jaře 2007 dokázal doma Konárovice porazit 4 : 2 ! I na tento zápas pamatují dnešní hráči Veletova – Luboš Sýkora, Honza Šedina, bratři Vedralové a Tomáš Vokál. Branky ale stříleli jiní, dvakrát se trefil Miška a po jedné brance přidali Lukáš Veselý a David Oliva… Z ostatních zápasů bude nejzajímavější souboj druhého Týnce s třetí Jestřábí Lhotou. První, neporažené Veltruby přivítají Bečváry a čtvrté Sendražice Starý Kolín. Poslední Štítatry zkusí bodovat doma proti Krakovanům a předposlední Žiželice také doma proti Třem Dvorům. V posledním zápase Nebovidy přivítají rezervu Velkého Oseka…