Veletov skvělým druhým poločasem otočil zápas proti Krakovanům a na jaře zůstává stoprocentní !!

25.03.2024 14:44

O víkendu 23. a 24. března se naplno rozjela jarní část sezony 2023-2024. Veletov po vítězném přípravném utkání proti Plaňanům a vítězné dohrávce ve Štítarech, tentokrát na svém hřišti v neděli 24.března přivítal Krakovanské béčko v rámci 18 kola III.A třídy. Na podzim Veletov v Krakovanech vedl téměř celý zápas a padl až po penaltách… Odveta ve Veletově měla téměř zrcadlový průběh… Do vedení šli hosté z Krakovan díky penaltě, kterou „ vytvořil “ Honza Urban faulem na hostujícího útočníka. Penaltu už v sedmé minutě proměnil David Kosprd. Následně si ale Josef Robovský vstřelil vlastní branku a bylo srovnáno. Otočit skóre zápasu mohl Pepa Adamec, který měl tři vyložené šance, ale bohužel ani jednu z nich nevyužil. Naopak David Kosprd ve 32 minutě vrátil vedení Krakovanům. V posledních minutách měl slibnou šanci Daniel Sýkora, kterého ale hostující golman vychytal… Do druhého poločasu nastoupil Veletov s jednogólovým mankem a hned od prvních minut hráči zatlačili hostující hráče na jejich polovinu a celý druhý poločas se hrálo takřka na jednu bránu. Veletovští hráči nedokázali proměnit hromadu šancí, jmenovitě Pepa Adamec Tomáš Bílek nebo Lukáš Hartig, který se na pár minut vysunul do útoku a měl snad největší šanci z našich hráčů. Vyrovnat na 2 : 2 se podařilo až střídajícímu Robertovi Dunkovi, který nadvakrát hlavou dopravil míč za záda hostujícího golmana. Po kýženém vyrovnání veletovský tlak lehce polevil, ale veletovští hráči stále výborně útočili a odměnou jim byla branka Pepy Adamce, který se v samotném závěru přeci jen dokázal prosadit a otočil stav utkání na veletovskou stranu. Hosté se ještě pokoušeli o vyrovnání ze dvou standartních situací, které naštěstí veletovští hráči ubránili a nakonec 3 : 2 zvítězili !! Odveta se tak Veletovu povedla a porážku Krakovanům naši hráči odplatili…

A protože v dalších utkáních prohráli Veltruby, Nebovidy i Tři Dvory, posunul se Veletov už na třetí místo v tabulce III.A třídy za druhé Sendražice a vedoucí Týnec nad Labem, na který Veletov ztrácí 12 bodů. Poslední Štítary dokázali porazit Starý Kolín a stáhli bodovou ztrátu na aktuálně předposlední Krakovany na pouhé dva body. Velký Osek podlehl Jestřábí Lhotě a spadl na 11 místo. Na desáté místo se vyhoupli Žiželice, které doma přehráli Veltruby 3 : 0. A právě do Veltrub Veletov jede k dalšímu utkání, výkop ve Veltrubech je na velikonoční neděli 31.března až v 16.30 hodin. V příštích zápasech Konárovice hostí Sendražice, Tři Dvory Nebovidy a Velký Osek Štítary. Žiželice jedou do Bečvár, Jestřábí Lhota do Krakovan a vedoucí Týnec do Starého Kolína, i výkopy těchto zápasů jsou naplánované na 16.30 hodin…