Veletov zahájil útok na postup do III.třídy vítězstvím ve Třech Dvorech a náskok v čele zvýšil na osm bodů !

27.03.2023 13:47

Po dlouhé zimní přestávce tento víkend odstartovala jarní část sezony 2022/2023. Veletovští fotbalisté v ní budou útočit na postup do třetí třídy. Úvodní jarní zápas sehrál Veletov v neděli od 16.00 hodin ve Třech Dvorech. Byl to zápas plný emocí a vypjatých situací. Lépe zápas naštěstí začal pro veletovské fotbalisty, Tomáš Bílek totiž ve čtvrté minutě vstřelil první gól a Veletov vedl 1 : 0. Stejný hráč byl aktérem i v první ošemetné situaci, když s domácím Lukášem Sýkorou v souboji o míč oba skončili na domácí střídačce, která je ve Třech Dvorech pod úrovní hřiště. Naštěstí z toho oba hráči vyšli pouze otřeseni a pár škrábanci. Horší už to bylo v 35 minutě, kdy se zranil veletovský golman Lukáš Polák, kterého ze hřiště odvezla sanita se zraněným kolenem. Lukáš, který do týmu přišel o zimní přestávce už se v této sezoně do branky nejspíš nepostaví. První poločas tak skončil 1 : 0 pro Veletov. V deváté minutě druhého poločasu přišel moment, který rozhodl o výsledku utkání. Nejdříve došlo ke kontaktu našeho bránícího hráče s útočníkem Jiřím Filou, kterému rozhodčí odpískal útočný falul a z následného protiútoku vstřelil Pepa Adamec branku na 2 : 0. Pepovi nahrával Robert Dunka, který centroval míč z autové čáry. Domácí hráči se následně začali dožadovat autu a vyčítali rozhodčímu předchozí rozhodnutí při faulu Jiřího Fily. Většina z nich emoce nezvládla a rozhodčí začal rozdávat karty. Výsledkem byly dvě červené a šest žlutých karet.  Zápas už se poté dohrával za velice napjaté situace. V 67 minutě zvýšil na 3 : 0 Robert Dunka a na konečných 4 : 0 upravil v 86 minutě svým druhým gólem v zápase Pepa Adamec, který na hřiště přijel přímo z letiště. Veletov tak první zápas jara zvládl a naplno bodoval. A díky ztrátě Volárny dokonce zvýšil náskok v čele tabulky na osm bodů. V příštím kole se Veletov poprvé na jaře představí na domácím hřišti. V neděli 2.dubna od 16.30 hodin přivítá Bělušice…