Veletov zvládl i těžký zápas v Nebovidech a nadále vede tabulku !! Sendražice podruhé v řadě vyhráli !

21.10.2011 07:27

Veletov v sobotu odehrál jeden z těch těžších utkáních v sezoně a svým výkonem potvrdil, že na prvním místě v tabulce není náhodou! Porazil totiž čtvrté Nebovidy na jejich vlastní půdě, kde do zápasu s Veletovem ještě neztratili ani jeden bod! I proti Veletovu začali hrát dobře, už v desáté minutě šli totiž do vedení i když po vlastním gólu Veletova. Posledním, kdo se dotknul míče, než přešel brankovou čáru byl totiž Pavel Kubka. Jenže Veletov to nepoložilo. V 21 minutě srovnává stav na 1 : 1 Jirka Vlk a hraje se „ od nuly “ ! V 27 minutě dostává žlutou kartu Dušan Sýkora za nesportovní chování, když se dohadoval s čárovým rozhodčím o neodmávaném postavení mimo hru domácího hráče! A musíme dát Dušanovi za pravdu, domácí hráč v ofsajdu doopravdy stál! Hned po této situaci se do šancí dostávají David Oliva, který netrefil branku a znovu Jirka Vlk, kterého vychytal domácí golman! Veletov má celý poločas mírně herně na vrh, těsně před koncem poločasu ještě hlavičkuje vedle branky Zdeněk Řehák a tutovou šanci nedává Aleš Scháněl, který byl sám před brankářem, toho však nepřekonal. Do druhého poločasu vstoupil Veletov nejlépe, jak mohl! Lukáš Veselý vstřeluje gól na 2 : 1 a otáčí vývoj zápasu na veletovskou stranu! A tentokrát dostává žlutou kartu domácí brankář za totéž, za co ji dostal v prvním poločase Dušan Sýkora! Také se mu nelíbilo posuzování ofsajdů veltetovských hráčů čárovým rozhodčím. A domácí golman je v akci i o pět minut později. Nebovidy totiž dostávají příležitost v podobě penalty ,za ruku Tomáše Vokála v pokutovém území, za kterou byl odměněn žlutou kartou, a penaltu nejde kopat nikdo jiný než právě domácí golman. Ten však branku perfektně přestřeluje a vše svádí na bolavou nohu a svým gestem, směrem k lavičce náhradníků naznačuje, že chce vystřídat. Chvilku leží na trávníku a po dvou minutách „ po svých “ odbíhá zpět do své branky ! Veletov přežil penaltu a hraje se dál! V 64 minutě centruje balon Aleš Scháněl na úplně volného Lukáše Veselého, ten střílí, ale domácí golman tentokrát ukázal svou druhou stranu a vytáhl perfektní zákrok a střelu zlikvidoval! V 65 minutě jde do hry Lukáš Vlk místo Aleše Scháněla. V 67 minutě hraje podruhé úmyslně ruko Tomáš Vokál a po druhé žluté kartě je vyloučen a Veletov o jednoho hráče oslaben ! Ale Veletov se nedal! Stále měl herně na vrh, i když mu chyběla přesnost přihrávek, dokázal i v deseti Nebovidy zatlačit a dokonce své vedení potvrdit! V 80 minutě vstřeluje nejhezčí gól utkání Lukáš Vlk, který snad z dvaceti metrů prostřelil všechno, co mu stálo v cestě a zvýšil na 3 : 1 pro Veletov! I jeho odehrávané rohy byly nebezpečné, když se je pokoušel stočit do branky! Veletov si už vedení podržel, v 85 minutě ještě takticky vystřídal Miroslav Reichl Jirku Vlka, ale do konce zápasu už se nic zajímavého nestalo a Veletov vyhrál 3 : 1 !

V dalších utkáních je snad nejzajímavější jen těsná výhra třetích Červených Peček nad posledním Hradišťkem! Sendražice podruhé v řadě zvítězili a zvedají se ze dna tabulky! Druhé Tři Dvory s přehledem porazili Ovčáry a stále se Veletova bodově drží! Volárna porazila Veltrtuby, Krakovany Dolní Chvátliny a trápící se Starý Kolín také znovu prohrál a je tak stále ve spodu tabulky.

Příští kolo hraje Veletov doma, přijedou tam Veltruby, očekává se jasné vítězství domácích a mohla by přijít i další čisté skóre pro Milana Pohanku. Který chytal parádně i proti Nebovidům a nebýt jediného vlastního gólu, nulu měl i tam! Ztratit body by mohli Tři Dvory, kam přijede Týnec nad Labem. Červené Pečky nastoupí doma proti zlepšujícím se Sendražicím a zajímavý bude i zápas mezi posledním Hradišťkem a dvanáctými Dolními Chvátlinami. Všechny zápasy začínají znovu v 15.30, Veletov doma nastoupí v neděli.