Veletovská obrana začíná být postrachem ostatním týmům, v pěti zápasech inkasovala jen dvě branky !!

20.10.2022 13:33

Veletov pokračuje ve výborné podzimní vítězné formě! V neděli ve Velkém Oseku znovu zvítězil a navíc v posledních pěti utkáních dostal jen dvě branky! Po devíti zápasech se drží v čele tabulky IV.A třídy s náskokem tří bodů na druhou Volárnu, která má zápas k dobru. Takový podzim veletovský fotbal dlouho nezažil. Naposledy takhle vítězil v letech 2007 - 2008, po sestupu z okresního přeboru do III. třídy. Veletovu tenkrát k návratu mezi okresní elitu chyběli pouhé tři body…

Tento rok, po čtyřech letech znovu jako Veletov, bojují hráči ve IV.A třídě, zda budou útočit na postup do III. třídy, ukáže jaro 2023. Podzimní šňůra zápasů je ale slibným začátkem. V neděli ve Velkém Oseku hráči Veletova opět ukázali sílu v obraně a domácím hráčům nedovolili ani jednu branku. První vychytané nuly se tak dočkal i golman Honza Urban. Nutno ale dodat, že zápas v prvním poločase byl poměrně vyrovnaný a domácí hráči mnoho slibných šancí neproměnili. Jedinou branku v prvním poločasu tak vstřelil v 15 minutě Honza Gráf a naši hráči odcházeli do šaten s jednogólovým náskokem. Druhý poločas už pak patřil Veletovu. Rychlým gólem zvýšil na 2 : 0 Pepa Adamec, pro kterého to byla desátá branka v sezoně. Domácí hráči po tomto gólu značně polevili a Veletov už si výsledek uhlídal. Pepa Adamec v dalším průběhu zápasu ještě trefil tyč branky domácích. V 71 minutě vstřelil gól z penalty Honza Komeda a na konečných 4 : 0 pro Veletov upravil v poslední minutě Luboš Herman, pro toho to byl první gól ve veletovském dresu. Obrana Veletova i tentokrát fungovala skvěle, i když na pozici stopera tentokrát nastoupil Tomáš Bílek. Zraněný Viktor Souček zápas „absolvoval“ jako hlavní rozhodčí a na rozdíl od zápasu s Volárnou, tentokrát odpískal vítězný veletovský zápas! Veletov nadále vede tabulku a v příštím kole v neděli 23. října doma nastoupí proti Červeným Pečkám, které v posledních pěti zápasech dokázali bodovat. I když poslední dvě vítězství byli až po penaltovém rozstřelu. Zápas ve Veletově začíná opět v půl čtvrté…