VELETOVU SE DEFINITIVNĚ ZAVŘELI DVEŘE DO OKRESU, VE 20. KOLE JEN TAK TAK UHÁJIL TŘETÍ MÍSTO ! VRBOVÁ LHOTA PORAZILA TŘI DVORY !!

07.05.2012 12:34

Veletov ve dvacátém kole III. A třídy musel na hřišti v Týnci nad Labem vybojovat alespoň remízu, aby se nadále udržel na třetí příčce tabulky . Bylo to těžké utkání, a vzhledem k terénu a stavu fotbalového hřiště v Týnci nebylo hráčům co závidět. Jak je v Týnci tradicí, když je vlhké počasí, tak se na hrací ploše drží voda a hřiště je podmáčené. I loni měl Veletov smůlu na počasí. Tenkrát dokonce i sprchlo. Ale tuto neděli naštěstí svítilo alespoň sluníčko, takže nebyla taková zima. ( Stejně bych tam hrát nechtěl … smekám před hráčema )  Veletov do utkání vstoupil lépe, Týnecké hráče přehrával a dostával se více do zakončení. Jirka Vlk nejdříve střílel vedle, ale v 17 minutě se po brejku prosadil Aleš Scháněl a otevřel skóre zápasu. Domácí sice reklamovali postavení mimo hru, ale rozhodčí Divíšek gól uznal. Veletov vedl 1 : 0. Týnec se také pomalu dostával do hry,  domácí hráči dvakrát branku vysoko přestřelili. Vedle střílel i veletovský Lukáš Vlk a tak první poločas zvítězil Veletov jedinou brankou. V desáté minutě druhého poločasu do hry naskočil Vláďa Vedral, který nahradil autora gólu – Aleše Scháněla. Týnec se začal dostávat do tlaku, vytvářel si lepší a lepší střelecké pozice, Veletov míč nepodržel a v 67 minutě za to byl potrestán srovnávacím gólem. Po té už hráli spíše týnečtí, Veletov začal urputně bránït. V 75 minutě perfektně zachytal Milan Pohanka, zachránil tak Veletov od druhého gólu. Dvě minuty před koncem se vyřítil sám na bránu Lukáš Vlk, kterého před pokutovým územím na poslední chvíli zastavil domácí hráč za cenu červené karty, té ale určitě později nelitoval, Veletov totiž následnou  standardní situaci nevyužil. Ubránil zbytek zápasu a odvezl si z Týnce bod za remízu 1 : 1 !!

Největším překvapením kola ale bylo vítězství Vrbové Lhoty ve Třech Dvorech !!  Vrbová Lhota zvítězila po třetí v řadě a po skalpech Veletova a Starého Kolína, přehrála i Tři Dvory !! Zastříleli si hráči Veltrub, ti nasázeli 5 góĺů poslednímu Hradišťku. Červené Pečky zvítězily v Krakovanech jediným gólem a tabulku vedou s dvanáctibodovým náskokem před Třemi Dvory.. Veletov ztrácí už 19 bodů proto už do okresního přeboru nepostoupí. ( Ve hře už je pouze 18 bodů ). Příští soupeř Veletova – Nebovidy porazili Volárnu a poskočili na osmé místo. Ovčáry znovu remizovali a Sendražice přehráli Hradišťko, bude napínavé sledovat kdo nakonec letos sestoupí …