Veletovu se vydařil „ anglický týden “ a bodově se přiblížil horní polovině tabulky !

04.10.2023 10:03

Veletov měl v posledním týdnu hodně nabitý program. Během devíti dnů odehrál tři zápasy. V prvním utkání sice ještě podlehl Třem Dvorům 2 : 4, ale výkon předvedený ve druhém poločase byl famózní! Na tento výkon veletovští fotbalisté navázali v dohrávce úvodního kola podzimu ve středu v Žiželicích. Domácí hráči šli sice v 19 minutě do vedení gólem Josefa Bernáta, ale ještě do konce prvního poločasu srovnal stav na 1 : 1 Pepa Adamec. Druhý poločas už byl v režii Veletova. V 57 minutě dokonal obrat Jan Kysela, v 64 minutě zvýšil na 3 : 1 Tomáš Urban a svým druhým gólem v zápase určil konečné skóre zápasu Pepa Adamec. Veletov zvítězil v Žiželicích 4 : 1 a podruhé v sezoně si připsal kompletní tři body do tabulky. Po čtyřech utkáních, odehraných „venku“, v neděli 1.října Veletov přivítal na svém hřišti Starý Kolín. Po zápasech s Konárovicemi a Třemi Dvory se jednalo o třetí utkání se sousedícím rivalem. Veletov opět předvedl kvalitní výkon. Už v prvním poločase si hráči vytvořili mnoho gólových příležitostí, jmenovitě Pepa Adamec, Robert Dunka nebo Honza Šedina, který zajímavým centrem ohrozil branku hostů… Gól v prvním poločase ale nepadl a hráči šli do kabin za bezbrankového stavu. V tom druhém už ale naši hráči slavili. V 54 minutě se gólově prosadil Honza Šedina, jehož další centrovaný balon se tentokrát krásně stočil do horního rohu hostující branky! Honza snad ani nevěřil tomu že vstřelil branku, i když spoluhráči jásali, on zůstal ledově chladný. Druhá branka Veletova padla po nejhezčí akci v zápase. Honza Gráf získal balon přibližně na půlící čáře hřiště, krásně přihrál Pepovi Adamcovi, který obešel obránce a naservíroval balon před prázdnou branku Honzovi Buňatovi, který se nemílil a zvýšil na 2 : 0 ! Vypadalo to na hotovou věc, na další tři body. Jenže Starý Kolín se nevzdal a deset minut před koncem dokázal zápas zdramatizovat. Po malém faulu Lukáše Hartiga v pokutovém území Veletova rozhodčí nařídil penaltu, ze které hosté snížili a závěr zápasu byl hodně dramatický. Pepa Adamec mohl definitivně rozhodnout, ale trefil pouze břevno. Veletov i tak své vedení uhlídal a zaslouženě podruhé v řadě získal tři body! V tabulce se Veletov posunul už na osmé místo a na čtvrté Nebovidy ztrácí pouze tři body ( první tři místa už jsou Veletovu bodově vzdálené ).  V tomto kole je z ostatních zápasů nejzajímavější první vítězství Žiželic v sezoně, ty dokázali bodovat ve Velkém Oseku, příštím soupeři Veletova. První Veltruby uhájili čelo tabulky kanonádou proti Třem Dvorům, druhý Týnec porazil Krakovany, třetí Sendražice přehráli Jestřábí Lhotu. Nebovidy vyhráli ve Štítarech a Bečváry doma porazili Konárovice.

V příštím kole jede Veletov do Velkého Oseka, s místním B-týmem společně postoupili do III.A třídy. V loňské sezoně Veletov v Oseku zvítězil, ale v odvetě doma 3 : 4 prohrál, všechny čtyři branky Oseka tehdy vstřelil Viliam Bayer, který letos za Velký Osek zatím nenastoupil. Tři Dvory hostí Bečváry, Jestřábí Lhota Žiželice a Týnec nad Labem ve šlágru kola Nebovidy. Konárovice nastoupí v Krakovanech, Veltruby ve Starém Kolíně a Sendražice ve Štítarech…