VELTRUBY NASÁZELY TÝNCI NAD LABEM 19 GÓLŮ !! VELETOV DOMA TĚSNĚ PODLEHL KRAKOVANŮM !!

22.10.2013 11:35

Po tomto kole vyjímečně nezačínám zápasem Veletova, ale utkáním Týnce nad Labem ve Veltrubech. Domácí totiž dokázali zvítězit obrovským rozdílem, a to 19 : 0 !! Rozdílem minimálně dvou tříd! V tabulce  samozřejmě postavení těchto týmů tomuto výsledku odpovídá, Veltruby se stále drží na druhém místě v závěsu za neporaženými Krakovany a Týnec i po tomto kole zůstává předposlední o bod před posledními Nebovidy ! A okamžitě mají Veltruby nejlepší útok soutěže! Ani jeden z týmů ještě nepřekonal třicítku vstřelených gólů, Veltruby už jich na svém kontě mají 42 !! Ale teď už k Veletovu. Ten nastoupil doma 20. října od 15.30 hodin proti prvním neporaženým Krakovanům. A nutno říci, že i když Veletov prohrál, tak mě výkon fotbalistů příjemně překvapil. Čekal jsem kdejaký debakl, ale Veletov sehrál s hosty vyrovnanou partii a nakonec prohrál pouze o gól, tentokrát žádná ostuda !! Snad jen ty dvě žluté karty v úvodu zápasu, opět se hráči nedokázali vyrovnat s výroky rozhodčího a stejně jako před týdnem v Kolíně, tak i v tomto utkání dostali zbytečně žlutou kartu za poznámky k rozhodčímu Dušan Sýkora a dokonce i Tomáš Vokál na lavičce náhradníků! Po 22 minutách se favorizované Krakovany prosadili poprvé, když si centr hostujícího hráče srazil do branky David Ježek. Na druhé straně se do šancí dostali Aleš Scháněl, Michal Novák a hlavně Zdeněk Řehák, který trefil Vláďu Kaice, stojícího před brankou hostů. Do konce poločasu Veletov nesrovnal, ale hned v úvodu toho druhého se dokázal trefit Aleš Scháněl a srovnal tak na 1 : 1 ! Remíza však dlouho nevydržela, po sedmi minutách se Krakovany trefili podruhé, při jednom z mnoha jejich individuálních úniků za obranu. V 60 minutě se do hry poprvé v sezoně dostal i David Oliva, který byl zraněný, na hřišti však mnoho nepobyl, za dvacet minut hry obdržel dvě žluté karty a mohl jít znovu do kabin. Střídal i Tomáš Vokál, ten byl zraněný po utkání ve Vrbové Lhotě, když ho domácí zranili v brance Veletova, tentokrát odehrál první minuty v sezoně jako hráč v poli. I když si Veletov v závěru utkání vytvořil mírný tlak a dostával se do šancí, Krakovany překvapení nepřipustili a jednobrankové vedení uhájili. Veletov znovu prohrál o jednu branku a v tabulce znovu klesl na 12 místo, na to poslední má pouhé dva body náskok! Ale fanoušky i hráče Veletova v této situaci jistě potěší počínání Volárny v Postřižinském ( dříve okresním ) přeboru, ta je na tom totiž hůře jak Veletov ! Je beznadějně poslední, nezískala ani jeden bod a vstřelila pouhý jeden gól! Vím že se člověk nemá těšit z neůspěchu druhých, ale Volárna je Volárna JJ !

V příštím kole Veletov v neděli 27. října nastoupí v Červených Pečkách, Krakovany doma přivítají Starý Kolín, Veltruby jedou do Nebovid, Vrbová Lhota, která po čtvrté v řadě prohrála, jede do Týnce a Štítary v Kolíně přivítají Jestřábí Lhotu. Všechna utkání začínají už ve 14.30 hodin !!